For children, a homemade granola bar, made exactly to their liking, can be an even more welcome lunchbox snack than the plastic-wrapped store-bought variety. What's more, these bars are quick and ...
It’s not uncommon for a single energy bar or ball to cost in the region of £1.80 for 40 grams. If you’re grabbing one as a healthy afternoon snack five days a week, that quickly adds up to £ ...